Przychodnia

O Przychodni

Jesteśmy przychodnią istniejącą na rynku powiatu toruńskiego od 1 stycznia 2017 roku.
Założycielami są dwie prężne kobiety - lekarki, które dbają na co dzień o zdrowie i samopoczucie pacjentów, a także biorą czynny udział w rozwoju przychodni.

 • O nas
  Od 1 stycznia 2017 r. serdecznie zapraszamy do bezpłatnego korzystania z usług Przychodni Rodzinnej Na Sadowej. W zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej dla dzieci i dorosłych w ramach kontraktu z NFZ. Przychodnia Rodzinna Na Sadowej czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00. Opieka medyczna w ramach NFZ obejmuje konsultacje lekarza medycyny rodzinnej, diagnostykę laboratoryjną, USG, RTG, bilanse i szczepienia ochronne wg Kalendarza Szczepień. Wszystkie osoby, pragnące korzystać z naszych usług w ramach kontraktu z NFZ zapraszamy do wypełnienia deklaracji, którą należy osobiście podpisać (deklarację dziecka niepełnoletniego podpisuje rodzic lub opiekun prawny) i złożyć w recepcji Przychodni Rodzinnej Na Sadowej (deklaracje należy składać w tylu egzemplarzach, ilu członków rodziny chcieliby Państwo zapisać do naszej przychodni). Osoba ubezpieczona w Narodowym Funduszu Zdrowia ma prawo wyboru lekarza pierwszego kontaktu, czyli lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ), a także pielęgniarki spośród osób posiadających umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wystarczy tylko wypełnić deklarację. Przy wyborze lekarza POZ nie obowiązuje rejonizacja. Możemy więc zapisać się tam, gdzie z jakiegoś powodu podoba nam się najbardziej, np. mamy blisko, jest wygodny dojazd, jest…
  Więcej informacji

Chcę umówić się na wizytę

Jeśli chcesz skorzystać z elektronicznej rejestracji, aby wygodnie umówić wizytę w przychodni kliknij w przycisk. Zostaniesz przekierowany na stronę rejestracji.

W naszej przychodni znajdziesz:

Punkt pobrań

Badania Laboratoryjne są kluczowym elementem procesu diagnozowania i monitorowania postępów leczenia.
Wykonujemy je na zlecenie lekarza lub na życzenie pacjenta (odpłatnie).
Punkt pobrań czynny jest w poniedziałek, środę i piątek, w godz. 8.00-10.00.

Współpracujemy w tym zakresie z VITALABO
Większość wyników badań dostępna jest w ciągu 24h, na niektóre trzeba poczekać kilka do kilkunastu dni (dotyczy badań wysokospecjalistycznych).
Wykwalifikowany i doświadczony personel medyczny doskonale poradzi sobie z małymi dziećmi, a tym bardziej z rodzicami;-)

Poniżej zamieszczamy tylko część naszego zakresu badań laboratoryjnych. Wszelkie pozostałe informacje można uzyskać:

 • osobiście w Recepcji
 • poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy
 • poprzez formularz kontaktowy

Pacjenci Przychodni Na Sadowej mają możliwość korzystania z odbioru wyników swoich badań za pośrednictwem naszej strony www czyli online.

Punkt szczepień

Główny Inspektor Sanitarny co roku aktualizuje Program Szczepień Ochronnych (PSO) popularnie nazywany Kalendarzem Szczepień. PSO określa rodzaj i czas podania szczepionek obowiązkowych oraz szczepionek zalecanych.
Obecnie do grupy szczepień obowiązkowych należą szczepienia przeciw: gruźlicy, błonicy, tężcowi, krztuścowi, polio (poliomyelitis), wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, zakażeniom Hib, odrze, śwince, zakażeniom pneumokokowym, różyczce.
Do grupy szczepień zalecanych należą natomiast szczepienia przeciw: zakażeniom rotawirusowym, zakażeniom wywołanym przez meningokoki typu C i/lub B, grypie, kleszczowemu zapaleniu mózgu, wirusowi brodawczaka ludzkiego (ochrona przed rakiem szyjki macicy).
Przed zaszczepieniem dziecko jest ważone, mierzone i badane. Lekarz przeprowadzi wywiad na temat zachowania dziecka, sposobu karmienia, ewentualnych dolegliwości czy niepokojących objawów. Kiedy stwierdzi, że dziecko jest zdrowe i nie ma przeciwwskazań do zaszczepienia, przedstawi Program Szczepień Ochronnych i doradzi w wyborze szczepionki.
Warto rozważyć (o ile jest taka możliwość) wybór szczepionki skojarzonej (wieloskładnikowej, np. 6 w 1), która dzięki jednemu ukłuciu pozwala zabezpieczyć dziecko przed kilkoma chorobami. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem usług (tutaj). Zapewniamy:

 • dostępność preparatów oraz ich stałą cenę przez cały okres trwania programu (niezależnie od wahań cen preparatów na rynku),
 • poczucie bezpieczeństwa dla siebie i swojego maluszka,
 • korzystną ofertę cenową na konsultacje i szczepionki.

Deklaracje

Wszystkie osoby, pragnące korzystać z naszych usług w ramach kontraktu z NFZ zapraszamy do wypełnienia deklaracji, którą należy osobiście podpisać (deklarację dziecka niepełnoletniego podpisuje rodzic lub opiekun prawny) i złożyć w recepcji Przychodni Rodzinnej Na Sadowej (deklaracje należy składać w tylu egzemplarzach, ilu członków rodziny chcieliby Państwo zapisać do naszej przychodni). Osoba ubezpieczona w Narodowym Funduszu Zdrowia ma prawo wyboru lekarza pierwszego kontaktu, czyli lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ), a także pielęgniarki spośród osób posiadających umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wystarczy tylko wypełnić deklarację.